هیرمانا
چهارشنبه , مارس 17 2021
خانه / خرما سایر / فروش انواع خرمای سایر بدون هسته خوزستان

فروش انواع خرمای سایر بدون هسته خوزستان

خرمای سایر بدون هسته خوزستان را از مراکز فروشی بخواهید که عرضه کننده مستقیم و بی واسطه هستند. زیرا در این مراکز فروش، قیمت ها بسیار عادلانه خواهد بود.
خوزستان یکی از مناطق ایران است که شرایط آب و هوایی و خاک حاصلخیز آن آنقدر مناسب برای کشت، داشت و برداشت خرما بوده که گونه های مختلفی از خرما در نخلستان های آن کشت می شود. یکی از این گونه های خرما که انصافاً در بازار داخل و خارج از ایران فروش خوبی داشته است، خرما سایر می باشد که با نام دیگر خرما استعمران هم شناخته می شود.

این خرما با دیگر گونه های خرمای ایرانی تفاوت های زیادی داشته و از مشخصات خاصی برخوردار می باشد. اگر می خواهید این خرما را بهتر و دقیق تر بشناسید، به مطالبی که در بخش بعد درج شده مراجعه کنید.

خرما سایر یا استمعران را بشناسید

بی شک برای کسی که در زمینه تجارت و یا خرید فروش خرما فعالیت می کند، لازم است که انواع خرما را بشناسد. خارج از تاجران خرما، کسانیکه برای مصرف روزانه خود هم به دنبال خرید خرما هستند، بد نیست خرمای سایر و یا استعمران را شناخته تا بتوانند راحت تر آن را در بازار فروش خرما بیابند.
اگر بگوییم که این خرما، مرغوب ترین خرمای ایران و جهان است دروغ نگفته ایم. این خرما قند فراوانی داشته و درصد قند آن به بیش از 75% هم می رسد.
در صورتیکه میزان رطوبت این خرما مورد بررسی قرار گیرد، متوجه خواهید شد که به خاطر داشتن میزان رطوبت متوسط 18%، بایستی آن را در زمره خرماهای نیمه خشک یا نیمه مرطوب قرار داد.
خرمای استعمران، خرمای بومی استان خوزستان بوده و اگر به احتمال 1% در دیگر شهرهای کشور هم کاشت شود، کیفیت خرما استعمران خوزستان را نخواهد داشت. اصولاً بسته به شرایط آب و هوایی منطقه، برداشت خرمای استعمران یا همان سایر در نخلستان های خوزستان، از اوایل شهریور آغاز شده و ممکن است تا مهر ادامه پیدا کند.
با وجود اینکه خرمای سایر تنها در خوزستان کاشت می شود، میزان برداشت آن بسیار زیاد است و 45 درصد از کل خرمای برداشتی سالیانه ایران را شامل می شود.

خرمای سایر بدون هسته خوزستان

خرما سایر به چند صورت به بازار عرضه می گردد؟

خرما سایر به چندین و چند صورت به بازار عرضه می گردد. بستگی دارد شما قصد خرید چه نوع خرما سایری را داشته باشید. اول از همه باید گفت که خرما سایر به دو صورت با هسته و بدون هسته روانه بازار فروش می شود. شاید کیفیت خرماهای با هسته و بدون هسته سایری که به بازار عرضه می شود یکسان باشد، اما پیچیده بودن پروسه تولید باعث شده تا قیمت خرمای استعمران بدون هسته، بیشتر از قیمت خرمای استعمران با هسته باشد.
عملیات بدون هسته کردن خرمای سایر، توسط کارخانه ها و کارگاه های مربوطه انجام می شود. وقتی در بازه زمانی شهریور تا مهر برداشت خرمای سایر صورت می گیرد، خرماهایی که قابلیت بی هسته شدن را داشته باشند از خرماهای با هسته جدا می شوند. این خرماها بعد از شسته شدن، سورت بندی و طی کردن مراحلی از این قبیل، توسط دستگاه های مخصوص بدون هسته خواهند شد.

انواع خرمای سایر بدون هسته خوزستان

خیلی از کسانیکه در حوزه تجارت خرما فعالیت می کنند، می دانند که این خرما در کیفیت های مختلفی به بازار عرضه می شود. به منظور افزایش سطح اطلاعات افرادی که به تازگی خرید فروش خرما را آغاز کرده اند، لازم دانستیم کیفیت هایی از انواع خرمای سایر خوزستان را برایتان بازگو کنیم:

  • خرمای سایر Super Select
  • خرمای سایر Select
  • خرمای سایر گرید B
  • خرمای سایر GAQ
  • خرمای سایر FAQ

خرماهای سوپر سلکت، برترین کیفیت از این خرما هستند که هم طعم فوق العاده ای داشته و هم در زمره خرماهای درشت قرار می گیرند. این خرماها اصولاً برای صادرات در نظر گرفته شده و قیمت بالایی دارند. خرمای سوپر سلکت همانند هر نوع خرمای دیگری هم با هسته و بی هسته روانه بازار فروش می گردد.
سطح کیفیت بعدی انواع خرمای سایر بدون هسته و با هسته خوزستان، خرمای سلکت می باشد. این خرما کمی از سوپر سلکت سایز کوچکتری داشته اما از تمامی نظرها، یک خرمای خوب و مرغوب به حساب می آید.
اگر به دنبال خرید خرمای سایر با کیفیت متوسط هستید، خرید خرمای سایر گرید بی و GAQ را به شما پیشنهاد می کنیم.
در میان خرماهای برداشتی، خرماهایی هستند که بسته شرایط محیط، زمان برداشت و …، از کیفیت چندان مطلوبی برخوردار نیستند. این خرماها در دسته بندی FAQ قرار گرفته و قیمت فروش نسبتاً ارزانی دارند.

خرما سایر درجه یک صادراتی

همانطور که در بخش گذشته اشاره کوچکی شد، یک الی دو کیفیت از خرما سایر بدون هسته خوزستان، بهترین گزینه برای صادرات هستند. البته جالب است بدانید که چون این خرما به وفور تولید می شود و چیزی حدود 70% نخلستان های خوزستان به زیر کشت آن رفته، برداشت سالیانه زیاد بوده و به همین خاطر، صادرات آن به دیگر کشورها راحت تر از صادرات خرماهایی می باشد که سرانه تولید سالانه پایینی دارند.
عدم وجود رطوبت بالا در این خرما باعث شده تا ماه ها قابل نگهداری باشد و برای صادراتش به کشورهای دور دست، نیازی به کانتنرهای یخچالی نباشد.
اصولاً در کارخانجات آماده سازی، بسته بندی های 5 الی 10 کیلویی برای خرماهای سایر صادراتی در نظر گرفته می شود.

خرمای سایر بدون هسته خوزستان

فروش بهترین خرما استعمران خوزستان

اگر خریدار خرما هستید، بهترین گزینه پیشنهادی ما به شما، خرما استعمران خوزستان می باشد. البته انتخاب گونه خرما از نظر شما، بسته به نوع مصرف تان دارد.
خیلی ها خرما را به عنوان ماده اولیه کارخانه شان خریداری کرده تا در تولید محصولات خوراکی از آن استفاده کنند. برخی دیگر خرید خرما را برای صادرات و یا عرضه در بازار داخلی انجام می دهند.
خرمای استعمران یکی از بهترین خرماهایی است که می تواند خرمای مصرفی روزانه خانوارها باشد و برای پذیرایی میهمان ها از آن استفاده شود.

خرید فروش خرما استعمران در بازار امروز، هم حضوری ممکن شده و هم غیر حضوری که مزیت های روش غیر حضوری به مراتب بیشتر از مزیت های روش خرید فروش حضوری است.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سجاد روزبه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131465466
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرمای سایر صادراتی خوزستان

خرید انواع خرمای سایر صادراتی خوزستان

خرید انواع خرمای سایر (استعمران) صادراتی خوزستان، با کلاهک، بدون کلاهک، با هسته، بدون هسته، …