هیرمانا
پنج‌شنبه , مارس 18 2021
خانه / خرما زاهدی / صادرات خرمای زاهدی پشتکوه به پاکستان

صادرات خرمای زاهدی پشتکوه به پاکستان

خرما زاهدی پشتکوه برای چه به کشور پاکستان صادرات می شود؟ آیا می دانید رقم درجه یک خرما زاهدی دارای چه مشخصه هایی است؟ به نظر شما، از سایت های فروشنده آنلاین انواع خرما، خرید خرمای زاهدی ممکن است یا نه؟
جدای از بخش جنوبی کشور، بخش جنوب غربی و استان کرمان هم در زمینه کشت، داشت و برداشت خرما جزو پیشرو ها هستند. پس می توان ایران را با در نظر گرفتن آمار تولید، قطب اصلی تولید خرما در جهان معرفی نمود. اما رتبه اول جهان متعلق به کشور تونس که میزان برداشت سالیانه خرمای آن بیشتر از میزان برداشتی خرمای ایران است، می باشد.
انواع خرمای تولیدی در کشور، خصوصیات و شکل ظاهری متفاوتی داشته و هر یک میزان آبیاری مختلف و شرایط آب و هوایی گوناگونی را نیاز داشته تا بهتر رشد کند و قابل عرضه به بازار باشد. برای همین، خرما ها را نام گذاری کرده اند و یکی از خرمایی که اینجا موضوع بحث ماست، خرمای زاهدی پشتکوه می باشد.
این خرما تنها در بازار داخلی پرطرفدار نیست. بلکه در بازار کشور های دور و نزدیک هم پرفروش می باشد. برای همین، تناژ صادرات خرما زاهدی سالانه بیشتر و بیشتر می شود.

خرما زاهدی پشتکوه

رقم درجه یک خرما زاهدی را بشناسید

خرما زاهدی، خرمای خوب و صادراتی است که ظاهری متفاوت از دیگر خرما ها دارد. این خرما سایز کوچکی داشته و رنگ آن قهوه ای کاراملی و روشن است. پوست خرما زاهدی بسیار نازک بوده ولی به گوشته کاملاً چسبیده است.
رقم درجه یک خرما زاهدی از شیرینی خوبی برخوردار بوده و طعم جالب آن باعث شده تا در میان پیر و جوان طرفدار داشته باشد.
این خرما در بازار داخلی و خارجی به جز نام زاهدی، ممکن است با نام خرمای قصب هم یاد شود. پس اگر در بازار فروش خرما حرفی از خرمای قصب شد، بدانید که منظور همان خرمای زاهدی است.
از خواص مصرف رقم درجه یک خرما زاهدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به کاهش وزن کمک می کند.
 • قند خون را افزایش نداده و آن را تنظیم می کند.
 • سبب جذب بهتر ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها می شود.
 • تسکین دهنده قوی اعصاب و روان است.
 • کمک می کند تا عملکرد دستگاه گوارش بهبود یابد.

و خواصی از این دست که این خواص برای هر خرما با توجه به نوع و محل کشت شان متفاوت می باشد.

برداشت خرما زاهدی در کجا انجام می گردد؟

خرمای زاهدی برای اینکه به بهترین شکل رشد کند و از بهترین کیفیت برخوردار باشد، بایستی برای برپا کردن نخلستان آن به دنبال مناطق گرم و خشک بود.
مناطق زیر، بهترین گزینه برای کشت خرما زاهدی بوده و مساحت زیادی از این مناطق در حال حاضر به زیر کشت خرما قصب یا همان زاهدی رفته است:

 • کرمانشاه
 • خوزستان
 • بوشهر
 • فارس

در میان این چهار منطقه، استان بوشهر جزو برترین تولید کنندگان خرمای زاهدی بوده و در منطقه پشتکوه، مرغوب ترین خرمای زاهدی برداشت می شود.
شرایط کشت، داشت و برداشت خرما زاهدی در منطقه پشتکوه بسیار عالی بوده و برای همین است که خرمای به دست آمده در این منطقه، از نظر طعم، از نظر کیفیت و مواردی از این قبیل، عالی ترین می باشد.
البته بد نیست بدانید که در مناطق زیر، خرمای زاهدی با کیفیتی در سطح کیفیت خرمای زاهدی کشت، داشت و برداشت می گردد:

 1. فراشبند
 2. قیروکارزین
 3. خشت
 4. جهرم

خرما زاهدی پشتکوه

خرمای زاهدی پشتکوه چه کیفیتی دارد؟

کیفیت خرمای زاهدی پشتکوه آنقدر عالی و مثال زدنی است که بخش عظیمی از برداشت سالانه آن در اختیار شرکت های بازرگانی مربوطه قرار گرفته تا روانه بازار فروش کشور های مختلف شود.
حال که صحبت از کیفیت خرما زاهدی برداشتی از منطقه پشتکوه شد، باید گفت که این خرما، یکی از گونه های خشک خرما در بازار جهانی است. خشک بودن این خرما باعث شده بود تا برای نگهداری آن، نیاز به سردخانه، کانتینر های یخچال دار و … نباشد.
جالب است بدانید که اگر قصد خرید خرمای پشتکوه را کرده اید، لازم است آن را پیش خرید نمایید.
زیرا با پیش خرید خرمای زاهدی، هم خرمای مرغوب و باکیفیتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت، هم قیمت زیادی بابت خرید آن نخواهید پرداخت.
بعد از عرضه علنی خرما زاهدی در بازار، قیمت ها افزایش پیدا کرده و خرید عمده آن توسط فروشندگان کلی و همچنین شرکت های بازرگانی به شدت سخت خواهد شد.

صادرات خرما زاهدی پشتکوه به کشورهای همسایه

متاسفانه صنعت بسته بندی خرما در ایران پیشرفت چندانی نداشته و برخی از کسانیکه نخلستان دارند، بعد از برداشت، خرمایشان را به صورت فله در اختیار کشور هایی همچون پاکستان قرار داده تا در این کشور بسته بندی و روانه بازار فروش جهانی شود.
اما این نوع خرما هنوز در داخل ایران بسته بندی می شود و از بازار داخلی کشور با بسته بندی های استاندارد، روانه بازار فروش جهانی می گردد.
کشور های عمده خریدار خرما زاهدی پشتکوه عبارتند از:

 • کشور های عربی
 • کشور های آفریقایی
 • پاکستان
 • افغانستان

بسته بندی خرما زاهدی برای صادرات به این کشور ها، بسته بندی های 10 کیلویی می باشد. زیرا این خرما خشک است و امکان ندارد له، چسبناک، خراب شده و شکل ظاهری خود را از دست بدهد.

خرما زاهدی پشتکوه

بازار خرید آنلاین خرما زاهدی مرغوب

خیلی از کسانیکه خریدار خرما زاهدی هستند و از دردسر و شلوغی های بازار حقیقی خسته شده اند، بازار خرید آنلاین را برای تهیه خرما زاهدی مرغوب انتخاب کرده اند.
شاید در نگاه اول فکر کنید که این شیوه خرید یک شیوه خرید ریسکی است، اما اگر به نظارت های پشت آن توجه نمایید، خواهید فهمید که در بازار امروز، راهی بهتر، سریع تر و مقرون به صرفه تر از خرید و فروش اینترنتی خرما زاهدی نیست.
برای اینکه به خرید عمده خرما زاهدی از سایت های فروشنده ترغیب شوید، برخی از مزایای آن را در زیر بیان می کنیم:

 • در خرید اینترنتی دیگر نیاز نیست زمان ارزشمند خود را صرف رفت و آمد در ترافیک و شلوغی ها کنید.
 • در خرید اینترنتی، هزینه زیادی صرف وسایل حمل و نقل نخواهد شد.
 • در خرید اینترنتی برای شما فرد خریدار، محدودیت زمانی ثبت سفارش مشخص نمی شود.
 • خرید اینترنتی تنها هزینه ای که از شما می گیرد، هزینه ناچیز اینترنت است.
جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سجاد روزبه
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09131465466
کانال تلگرام: Hirmana_co@
اینستاگرام: Hirmana_co
پست الکترونیکی: Hirmana.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت خرما زاهدی

خرید عمده خرما زاهدی درجه 1 دشتستان

خرما زاهدی دشتستان درجه ۱ با قیمت روز و فروش ویژه را از سایت مضافتی …